תפריט

blog

מאמרים אחרונים

ההצעה שלנו

נכתב ע"י גל שפט

בביצוע תמ"א 38 יש יתרונות רבים כאשר המרכזיים הם השבחת ערך הנכס שלכם ושיפור משמעותי באיכות החיים היומיומית בדירה ובבניין. אולם החשיבות העיקרית של ביצוע תמ"א 38 היא בטחון והבטיחות שחיזוק המבנה נותן לכם ולמשפחתכם.

מס שבח בפרוייקט תמ"א 38

נכתב ע"י שי שפט

התקשרות בין בעלי דירות לבין יזם לשם ביצוע פרויקט תמ"א 38 היא עסקת מקרקעין לכל דבר ועניין.
התקשרות זו מהווה למעשה עסקת קומבינציה במסגרתה מוכרים הדיירים את זכויות הבנייה ליזם ובתמורה מקבלים שירותי בנייה, בין אם לשם חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה ובניית הרחבות לדירותיהם, ובין אם בדרך של הריסת הבניין ובניית בניין חדש תחתיו.
מרבית ההסכמים לביצוע תמ"א 38 מבוצעים במתכונת של "עסקת נטו".

קשיים במימוש תמ"א 38

נכתב ע"י גל שפט

פרויקט תמ"א 38 הינו מורכב מבחינות רבות, הקשיים והאתגרים מראשיתו ועד סיומו הינם רבים ומגוונים.מעבר למורכבות הרבה שבבניה בפועל ישנם אתגרים נוספים ומגוונים העומדים בפני החברה המבצעת ודיירי הבניין. ריכזנו עבורכם חלק קטן מהאתגרים, הקשיים והמגבלות הכרוכים בביצוע פרויקט תמ"א 38.

רעידות אדמה

נכתב ע"י גל שפט

ישראל נמצאת במיקום גיאוגרפי רגיש מבחינת רעידות אדמה, ממש סמוך לנקודות החיכוך שבין הלוחות הטקטוניים, שיצרו בעבר באזורנו את השבר הסורי-אפריקאי. לאורך ההיסטוריה היו בישראל מספר רב של רעידות אדמה חזקות והרסניות. בשנים האחרונות כולל במהלך שנת 2014, מורגשות בישראל רעידות אדמה חלשות ואין לדעת האם זה סימן שאנחנו מתקרבים לרעידה גדולה יותר או שזה חלק משגרת היום יום בתזוזת הלוחות באזורנו. היערכות לרעידת אדמה היא קריטית ומצילה חיים. ישנן מספר פעולות שחשוב לתרגל כדי להיות מוכנים מבעוד מועד לרעידת אדמה חזקה. מדובר בפעולות פשוטות שיכולות להתברר בהמשך כקריטיות להצלת חיים.

תמ״א 38 התמודדות עם דייר סרבן

נכתב ע"י גל שפט

אחד החסמים המרכזיים שעצר את התמ"א 38 בתחילת דרכה מלפרוץ קדימה ולהיות מיושמת באופן רחב היקף הוא הנושא של הרוב הדרוש לביצוע פרויקט תמ"א 38 מבין דיירי הבניין.מיום יציאתה לאור של התכנית בשנת 2005 נעשו צעדים רבים על מנת לשנות את הרוב הדרוש לביצוע פרויקט. הבעיה התעוררה כאשר דיירים מסוימים התנגדו לביצוע תמ"א 38 בבניין שלהם (בין אם מדובר בתמ"א 38/1 ובין אם מדובר בתמא 38 תיקון 2) ולשאר הדיירים לא היו כלים כיצד להתמודד איתם. 

תמ"א 38 היא המכשיר להגדלת היצע הדיור, להתגונן מפני רעידות אדמה ולהשביח את הנכס האישי שלכם

נכתב ע"י גל שפט

תמ"א 38 היא המכשיר להגדלת היצע הדיור, להתגונן מפני רעידות אדמה ולהשביח את הנכס האישי שלכם.
"לא ניתן לחזות מראש רעידות אדמה" -כך נכתב בדיווחים השונים , עקב רעידת אדמה שהתרחשה ב27/07/2015 באזורנו.
ברקע רעש האדמה שפקד היום (שבת) את ישראל, צפויה הממשלה לאשר מחר את התוכנית להקמת הרשות להתחדשות עירונית.

החסם המרכזי לתמ"א 38 - הדיירים עצמם

נכתב ע"י גל שפט

על פי מחקר שהוצג בוועידת השיווק להתחדשות עירונית - שיקולי כדאיות כלכלית ולא בטיחות, הם שמנחים את הדייר בהחלטתו על התקדמות לקראת ביצוע תמ"א 38.

 nafca - branding & web | 2015 © א.ש יזמות | כל הזכויות שמורות