תפריט

tama

שלב 1: פעילות ראשונית של הדיירים

כינוס אסיפת דיירים ראשונה לצורך קידום פרויקט תמ"א 38 .באסיפה זו תערכו פרוטוקול ותביאו להצבעה את נושא התמ"א 38 כמו כן תבחרו נציגות של  הדיירים שיהיו אחראים בכל מה שקשור לפרויקט בהמשך הדרך .על הדיירים לבחור עו"ד שילווה אתכם לאורך הפרויקט.באסיפת הדיירים הראשונה מומלץ להציג הכוונה כללית בלבד ולא להיכנס לפרטים קטנים כגון: מי יקבל מה, איפה,איך ומתי.
לאחר שהנציגים בחרו עו"ד על אחריותם לבקש ממנו להכין פרוטוקול לבחירת נציגות דיירים תקנית ומתועדת עפ"י החוק ולתאם אסיפת דיירים שנייה.
רצוי לבחור עו"ד הבקיא בתחום שילווה את הדיירים בכל התהליך וייצג את הדיירים בפני החברה היזמית וידאג לשמירת זכויותיהם.
חשוב לציין, כי חברות יזמיות מסוימות מסכימות לממן את שכר טרחת עוה"ד המייצג את הדיירים.
באסיפת הדיירים השניה כלל הדיירים יכירו לראשונה את העו"ד הנבחר וימנו נציגות לדיירים ברוב של-  66.66% בתמ"א 38/3 (חיזוק ובניה)
ו- 80 % בתמ"א 38/3 (פינוי בינוי).
על מנת להתניע את תהליך ההתקשרות ולמנוע עיכובים מיותרים ימנו הדיירים נציגות מטעמם אשר תעמוד בקשר רציף עם העו"ד ובהמשך עם מנהל הפרויקט מטעם החברה/היזם.
קבלנים/יזמים בעלי ניסיון וידע בהובלת פרויקטי תמ"א 38 דורשים לעבוד מול נציגות שנבחרה בצורה חוקית ומתועדת ולא מול כלל הדיירים. אחת הסיבות המרכזיות לכישלון פרויקטים של תמ"א 38 היא מאבקים פנימיים בין בעלי הדירות מכיוון שלא השכילו לגבש נציגות רחבה, חזקה ואמינה שתדע להוביל את ביצוע הפרויקט.
חשוב לבצע הצבעה עבור כל אחד מהמעוניינים להתמנות לנציגות.
חשוב להצביע עבור נציגות שמוכנה לעבוד עבור בעלי הדירות בבניין בלי לקבל "הטבות מיוחדות".
על הנציגות שנבחרה מוטלת האחריות ללמוד ולהבין את הנושא לעומק, להבין את זכויות וחובות הדיירים בנושאי מיסוי, ערבויות, והכי חשוב, איך לבחור את החברה הנכונה לביצוע הפרויקט.

לידיעתכם הסמכות הבלעדית בנוגע לשינויים המתבקשים ברכוש המשותף הוא המפקח על הבתים המשותפים. במידה ואכן ישנו רוב של דיירים המוכנים לממש את זכותם, המפקח על הבתים המשותפים רשאי לאשר את ביצוע פרויקט תמ"א 38 חרף התנגדות הדיירים הסרבנים.

הסתר

 nafca - branding & web | 2015 © א.ש יזמות | כל הזכויות שמורות